OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » IoT - Internet of Things » LoRaWAN Arduino UNO

LoRaWAN Arduino UNO

Další dobrá zpráva pro všechny příznivce LPWAN sítí a konceptu IoT ... konečně se mi podařilo uvolnit produkční verzi modulku osazeného transceiverem Microchip RN2483, který jsem podvěsil Arduinem s bootloaderem UNO. Modulek je pinově kompatibilní s modulkem SIGFOX Arduino UNO, který jsem uvedl nedávno. Směle se tak můžete pustit do vývoje vlastních čidel pro infrastrukturu LoRaWAN nebo se vydat cestou čistého rádiového módu LoRa a infrastrukturu si postavit vlastní na principu master-slave jednotek, či se pokusit obě varianty zkombinovat a zřídit si tak subskribci pro jeden end-point, který posbírá a předá data do aplikace z dalších end-pointů. Na rozdíl od Sigfox transceiverů LoRaWAN transceivery tento mód umožňují, z toho důvodu považuji LoRa za otevřenější, než Sigfox. 

LoRaWAN Arduino UNO již máme skladem a lze jej objednat jako samostatný modul nebo v tzv. LoRaWAN Development kitu. Momentálně je k dispozici (stav k 26.4.2016) 15ks modulků a od 2.5.2016 najede výroba dalších 280ks. Omlouvám se všem, kteří mně neustále od března bombardovali dotazy ohledně dostupnosti, za zpoždění, bylo nutné vychytat některé věci zejména kolem anténního konektoru, přizpůsobení antény, krystalu, low power konstrukce apod. Zkrátka se toho nahromadilo hodně a ačkoliv se na modulek dívám jako na věc poměrně primitivní, skrývá se za ním kus práce. Věřte, nevěřte, zde je mám tedy hezky pokupě:

Podrobněji jsem o modulku psal v tomto článku, kde je rozebráno jednak schéma zapojení, pinout, způsob programování apod. Jediná odlišnost je pouze v použitém bootloaderu - ve všech verzích budu používat pouze UNO. Důvod je ten, že u verze s bootloaderem NANO nefunguje watchdog, na což mně upozornil jeden zkušený čtenář v momentě, kdy jsem si toho taky všimnul, že něco nefunguje tak, jak jsem očekával. Je to zdánlivě nedůležitý detail, ale když už něco uvádím, tak ať to tedy funguje jak má.

V dalších článcích se budu věnovat konstrukci LoRaWAN čidla - toho asi nejprimitivnějšího, tedy magnetickému kontaktu, což je pak úloha použitelná i v jiných typech čidel, třeba otřesová čidla, PIR apod. LoRaWAN Arduino UNO můžete objednávat na e-shopu v rubrice LPWAN.

English info

For my dear friends, funs and customers speaking other than Czech language, feel free to write English, German or Polish. I do not intent right now to translate all info to English or other language due to huge amount of work, however I'm open to communicate with you if you have serious intention purchasing my products. Thanks for understanding.

Přidat komentář

Křemílek a ....

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Dosah (Jiří Bittner, 17. 11. 2016 15:14:05) Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli máte vyzkoušen dosah modulek/modulek ( ne v síti ) , delší dobu hledáme vhodný ( přijímač/vysílač ) pro přenos jednoduchých údajů např. teplota popř. stav vstupů a pod., ale potřebujeme spolehlivý dosah v zástavbě alespoň 300m.
  Děkuji za odpověď.

 2. Dosah (Jiří Bittner, 17. 11. 2016 15:08:56) Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli máte vyzkoušen dosah modulek/modulek ( ne v síti ) , delší dobu hledáme vhodný ( přijímač/vysílač ) pro přenos jednoduchých údajů např. teplota popř. stav vstupů a pod., ale potřebujeme spolehlivý dosah v zástavbě alespoň 300m.
  Děkuji za odpověď.

 3. pokryti (Jakub, 11. 5. 2016 14:00:18) Odpovědět

  Jo tak to je třeba vyzkoušet jestli bude signál sem od vás ta 30 km vzdušnou čárou.
  Jak to funguje to ukladani na cloud bude o tom nějaký článek?

  Článek nějaký bude - kolem rozhraní Things.cz. Odkud jste? Plánujeme vykrýt brzy Třinecko, Jablunkov, Těšin, pak tady kotlinu mezi Frýdlantem a Frenem, Rožnov a Bečvy no a postupně dále a dále, letos cca 300 GW v ČR.

  PF

 4. pokryti (Jakub, 27. 4. 2016 23:10:52) Odpovědět

  Zdravím jaké je pokrýti je někde nějaká mapa sem z Beskyd a nějak tomu nevěřím že by tady byl signál


  Dobrý den,
  Jsem taky z Beskyd a momentálně mám rozsvícenou LoRaWAN GW v Kunčicích p. O. pro testovací účely. Sahám v pohodě do Frenštátu a Frýdlantu. Sítě se budují a signál bude tam, kde jej budeme pořebovat. Podílím se na infrastruktuře Things.cz a z počátku do toho jdeme projektově, tedy GW rozsvítíme tam, kde máme indikovaný nějaký zájem . Do roka ale chceme mít cca 1000 GW v ČR a přilehlých oblastech PL a SK.
  Odkud jste a pro jaké účely se o tuto poblematiku zajímáte?

  S pozdravem,
  Petr Foltýn


TOP produkty

Arduino DUE

Arduino DUE
696 Kč s DPH

NodeMCU s ESP8266

NodeMCU s ESP8266
350 Kč s DPH

Kontakt

Ing. Petr Foltýn
Kunčice pod Ondřejníkem 814, 73913
TOPlist