OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » IoT - Internet of Things » LoRaWAN Arduino UNO s transceiverem RHF76

LoRaWAN Arduino UNO s transceiverem RHF76

Do Našeho sortimentu byl nově přidán pinově kompatibilní LoRaWAN modul tentokrát s transceiverem čínského výrobce Risinghf - model RHF76. Pinová kompatibilita se týká již dříve uvedených modulků s transceiverem RN2483, popsaného v tomto článku.

Velkou výhodou transceiveru RHF76 je fakt, že dokážou měřit RSSI a SNR při příjmu každého downlink paketu, tedy u konfirmovaných odpovědí nebo nafrontovaných downlink paketů. Na rozdíl od RN2483 nehlídají duty cycle - tedy time on air a dodržení podmínek pásma ISM, což bych spíše bral jako výhodu, neboť u RN2483 je sice tato možnost, ale jednak otravuje a jednak se dá vždy obejít řízeným restartem transceiveru (tedy s obnovením up a down counterů). Objekivně se mi zdá práce s RHF76 jednodušší. Dokumentace pro zájemce k dispozici na vyžádání.

Samotný modulek může být vybaven jak SMA konektorem (jako na obrázku), tak malým IPX konektorem, případně pouze drátovou anténou. I s kusem lambda/4 drátu lze dosáhnout poměrně dobrých výsledků.

Podobně jako RN2483 je i tento transceiver vybaven jak infrastrukturním režimem LoRaWAN, tak přímým rádiem s LoRa modulací a lze jej tudíž použít mimo jakoukoliv infrastrukturu. Zbytek funguje naprosto stejně, jak bylo zmíněno v předchozích článcích, zejména zde v podrobném popisu.

Lze objednávat na našem eshopu, zde.

English info

For my dear friends, funs and customers speaking other than Czech language, feel free to write English, German or Polish. I do not intent right now to translate all info to English or other language due to huge amount of work, however I'm open to communicate with you if you have serious intention purchasing my products. Thanks for understanding.

Přidat komentář

oblíbený pracovní den

Zvýrazněné položky jsou povinné.


TOP produkty

Kontakt

Ing. Petr Foltýn
Kunčice pod Ondřejníkem 814, 73913
TOPlist