OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuální články » IoTcluster - pojďme na IoT společně

IoTcluster - pojďme na IoT společně

Pomalu se blíží 2Q roku 2016 a to je mimo jiné období, kdy se rozjedou první infrastruktury IoT v České republice. Rád tento okamžik srovnávám se spuštěním GSM sítě někdy v 90. letech minulého století, neboť nyní začíná tak trošku jiná éra využití internetu zejména s ohledem na domácí automatizaci, možnost naplňovat koncepty smart home a smart city tak, jak jsme si vždy představovali, jen jsme vždy havarovali na tom, že nemáme v daném místě potřebné napájení, abychom tam mohli zanechat náš nejlepší výrobek a nemuseli se o něj starat.

Mnohým z Vás jsem dal nějaký odrazový můstek do světa IoT na technologiích LP WAN mým předchozím článkem a směrováním na mé firemní stránky. Protože jsme se začali do IoT byznysu nořit opravdu hluboce a za poslední 3 měsíce jsme se potkali s množstvím lidí a společností, které mají o dění v IoT velký zájem, zejména pak s LP WAN technologiemi, rozhodli jsme se založit se společností hiDesign s.r.o. (pražským programming housem) a Vysokou Školou Báňskou - Technickou Univerzitou Ostrava, Fakultou elektrotechniky a informatiky, katedrou Telekomunikací (dále jen VŠB) sdružení, které jsme nazvali IoTcluster. Tento cluster má za cíl sdružovat experty z různých odvětví lidské činnosti - ať už jde o zemědělství, průmysl, domácnosti, dopravu apod. a snažit se hledat smysl využitelnosti IoT technologií LP WAN v těchto oborech. V současné době zaznamenáváme enormní nárust poptávky po těchto technologiích a to nejen od velkých distribučních společností energií, plynu, tepla a vody, ale také od zdánlivě malých subjektů, kde ovšem přesah IoT může být opravdu značný. Server  IoTcluster byl spuštěn teprve minulý týden, pomalu začínáme plnit jeho obsah a tím obsahem by měly být tzv. iot "příběhy" - tedy laicky a jasně v praxi použitelné řešení.

Vám všem, čtenářům mých stránek nyní nabízím možnost stát se členem našeho týmu, který hodlá IoT v ČR (a nejen zde) posouvat daleko dopředu. Uvítáme spolupráci s vývojáři HW, návazných aplikací a kohokoliv s dobrým nápadem pro realizaci s LP WAN technologií. Nebudujeme ale jen profesionální tým, máme zájem i o pokročilejší bastlíře - prakticky obě komunikační platformy jak LoRaWAN, tak Sigfox jsou již nyní díky mým aktivitám otevřeny Arduino komunitě (viz. předchozí článek, kde je LoRaWAN modul představený) . Vznikne-li dobrý nápad i mezi Vámi bastlíři, rádi se domluvíme na spolupráci.

Naše orientace je nyní směrována k sítím LoRaWAN a Sigfox - na obě sítě máme již funkční transceivery s aplikačním mikrokontrolérem a vznikla již první čidla. Protože seznam požadovaných čidel se začíná prodlužovat a to poměrně hektickým způsobem (na to že ještě v tomto okamžiku nezáří ani jedna infrastruktura komerčně, pak bych to neváhal označit jako mánii, ale v dobrém slova smyslu :-)), hledáme kolegy s následujími profily:

Požadavky na spolupráci v oblasti HW:

 • aktivní vývojář HW s praxí 5+ let, případně i velmi zkušený absolvent VŠ
 • Preferujeme práci v CAD Eagle
 • perfektní znalost mikrokontrolérů AVR, ARM 
 • uvítáme zkušenosti s návrhem HF, ale není podmínkou
 • programování v jazyce C++, znalost Visual Studia nebo Atmel Studia
 • nutná orientace v low power technologiích a přístupech
 • znalosti průmyslových sběrnic MBUS, CAN a všeobecných rozhraní UART, USB, WiFi a Ethernet
 • inovativní myšlení a zapojení vlastní invence do projektů a produktů
 • forma spolupráce - jakákoliv dle dohody

Požadavky na spolupráci v oblasti SW:

 • aktivní vývojář SW s praxí 5+ let, případně i velmi zkušený absolvent VŠ
 • perfektní znalosti v oblasti programování internetových aplikací JS, PHP apod.
 • znalosti v oblasti programování aplikací pro iOS a Android
 • orientace v oblasti průmyslových standardů a protokolů
 • inovativní myšlení a zapojení vlastní invence do projektů a produktů
 • forma spolupráce - jakákoliv dle dohody

Cítite-li se oslovení naši nabídkou, neváhejte mne kontaktovat na jedne z adres: petr.foltyn@arduinotech.cz (bastlíři), petr.foltyn@solidustech.cz (profíci). Rád zodpovím jakýkoliv dotaz týkající se spolupráce.

PF

Přidat komentář

Křemílek a ....

Zvýrazněné položky jsou povinné.


TOP produkty

Kontakt

Ing. Petr Foltýn
Kunčice pod Ondřejníkem 814, 73913
TOPlist